U Sinju je održano 2.kolo Hrvatske lige robotičara-HROBOS-a na kojem je sudjelovalo oko 220 učenika u 11 različitih kategorija.

Natjecanje je održano pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović i predsjednika Hrvatskog sabora Bože Petrova a organizatori  su  Hrvatski robotički savez i Hrvatsko društvo za robotiku uz potporu Hrvatske zajednice tehničke kulture , a natjecalo se 220 učenika osnovnih i srednjih škola, koji su bili podijeljeni u 110 ekipa.

Sinj 2017 

Natjecanje su podržali: Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, Ministarstvo obrane, Ministarstvo turizma, Sveučilište u Splitu, Sveučilište u Zagrebu, Grad Zagreb i Alkarsko društvo Sinj.

Naši mladi robotičari  na svjetskim natjecanjima predstavljaju hrvatsko znanje i kulturu, a njihov potencijal najbolje otkriva podatak da su na lanjskom svjetskom natjecanju RoboCup u Leipzigu osvojili 11 medalja i priznanja te bili ispred tehnološki naprednijih i ekonomski razvijenijih zemalja.

Sudionike natjecanja su pozdravili, župan SDŽ, Zlatko Ževrnja, povjerenik grada Sinja, Igor Vidalina, uime Ministarstva znanosti i obrazovanja  Momir Karin te uime Ministarstva obrane brigadir Podrug. Grad Zagreb predstavljao je Josip Bećo Vučković, a natjecanje je svečano otvorio u ime predsjednika Hrvatskog Sabora, saborski zastupnik Miro Bulj. Program otvorenja natjecanja je obogaćen nastupom klape Sinj, a zapažen je bio i nastup Sinjskih mažoretkinja.

Natjecanje je održano u Sinj, gradu vitezova i alkara jer je viteška igra “robotička alka” – simbol hrvatske pobjede i spajanja suvremenosti s hrvatskom tradicijom, koja će na Svjetskom prvenstvu mladih robotičara u Japanu biti predstavljena cijelom svijetu. Najbolji u ovom natjecanju  predstavljati će Hrvatsku potkraj srpnja na RoboCup Junior 2017 u Nagoyi (Japan). 

Natjecanja u devet kategorija održavala su se po pravilima svjetske RoboCup organizacije, a deseta kategorija je bila namijenjena stvaranju robotičkog podmlatka – Recue Line Beginner. 

Jedanaesta, posebna, disciplina odvijala se u kategoriji ‘Robotička alka’ i pobudila je veliko zanimanje prisutnih, a u njoj se natjecalo 40-ak djece s područja Sinja i okolice.

Rezultati natjecanja:

 

■   Kategorija: ROBOTIČKA ALKA

1. Zajednica tehničke kulture Karlovac > Suzana Šnajdar, mentor

Dominik Topić, alkar

2. OŠ Ivana Mažuranića Obrovac Sinjski > Stipe Radić, mentor

Marko Jurela, alkar

3. II jezična gimnazija Split > Branko Čatipović, mentor

Toma Čatipović, alkar

 

■   Kategorija: RESCUE Line Beginner

1. Robo Koprivnica > OŠ Antun Nemčić Gostovinski > Mario Perković, mentor >

natjecatelji: Gregor Gašparić; Maksimiljan Perković                                                       

2. TeFi > OŠ A. N. Gostovinski > Ivana Petričević, mentor >

natjecatelji: Teo Kežman; Filip Petričević                                                                               

3. TOYOTA > O.Š. Antun Nemčić Gostovinski Koprivnica > Berislav Kovač, mentor >

natjecatelji: Luka Cuković; Marko Kovač; Matija Bogomolec

 

■   Kategorija: RESCUE LINE

1. Žice i žaruljice > I OŠ Dugave > Domagoj Premec, mentor >

natjecatelj: Grgur Premec

2. Noa > I.OŠ Varaždin > Ivan Kolarić, mentor >

natjecatelj: Noa Šoić

3. Sven > I.OŠ Varaždin> Ivan Kolarić, mentor >

natjecatelj: Sven Vojnović

 

■   Kategorija: RESCUE MAZE

1. Hrvatski robotički savez > Robofreak i Hrvatsko društvo za robotiku > Zoran Pribičević, mentor         

natjecatelji: Matej Novosad; Janko Pribičević; Ines Kušen

2. Lisica > Robofreak i Hrvatsko društvo za robotiku > Zoran Pribičević, mentor

natjecatelj: Dinko Pribičević                                                                                                             

3. CWETEKI > I.OŠ Varaždin > Ivan Kolarić, mentor >

natjecatelj: Sven Vojnović

 

■   Kategorija: SOCCER LIGHT SECONDARY

1. Školska  knjiga > Robofreak i HDR > Zoran Pribičević, mentor

natjecatelji: Roko Parać, Matko Pribičević, Branimir Ćaran, Andro Katanec, Petar Slaviček

2. Last minute > Udruga za robotiku, Split > Frane Drnas, mentor

natjecatelji: Darijan Gudelj; Ivan Govorko; Josip Đipalo                         

 

■   Kategorija: SOCCER LIGHT PRIMARY

1. Cro Adriatic > Udruga mladih robotičara > Zoran Vukić, mentor

natjecatelji: Antonio Nikolić; Paško Zekić

2. Cveteki > Robofreak > Ivan Kolarić, mentor

natjecatelj: Noa Šoić                                                                                                                                                                                   

 

■   Kategorija: ON STAGE PRIMARY

1. Rocky > Robofreak > Ivica Kolarić, mentor                                               

natjecatelji: Martin Peček; Borna Svržnjak

2. RoboMasters > OŠ Dobriše Cesarića, Zagreb > Karmen Kos, mentor

natjecatelji: Goran Vukmanović; Ivan Matošević

3. Komesari > Hrvatsko društvo za robotiku > Ivica Kolarić, mentor

natjecatelji: Bruno Perec; Fran Bujan

 

■   Kategorija: ON STAGE SECONDARY

1. Zagorski Danceri > I OŠ Varaždin > Ivica Kolarić, mentor

natjecatelji: Nera Kuzminski; Ana Klarić; Nika Vinković; Pavao Želimorski

2. SŠ Bol > Lucija Špacal > Ante Kraljević, mentor

natjecatelji: Kate Pavišić; Nicol Lovrić; Lucija Ivičić; Frane Radić

3. Boduli > OŠ Bol > Lucija Špacal, mentor

natjecatelji: Marija Karninčić; Mia Pivčević; Leon Lisičar; Franko Karmelić; Petra Soljačić

 

■   Kategorija: CO SPACE PRIMARY

1. BiFtech-2 > OŠ Ludina > Damir Belavić, mentor

natjecatelj: Bruno Pernar                                                                                                                                                          

2. Connect IT junior > Connect IT udruga za razvoj ICT < Mladen Sudar, mentor

natjecatelji: Roko Lukenda; Josip Boroz; Ina Sudar; Rea Sudar

3. CroTwins > RIK Nuštar i OS Zrinskih Nuštar > Mirko Janjić, mentor

natjecatelji: Ivan Janjić; Lucija Janjić                                                                     

 

■   Kategorija: CO SPACE SECONDARY

1. CroSpace Team > Hrvatsko društvo za robotiku > Željka Davosir Klarić, mentor

natjecatelj: Marko Pongrac                                                                                         

2. Ducati komponenti > Srednja škola Ludbreg > Željko Posavec, mentor                                              

natjecatelj: Antonio Vlahović                                                                                     

3. Connect IT Team > Connect IT usruga za razvoj ICT > Ognjen Petrović, mentor

natjecatelji: Pavo Matanović; Kristian Ivanković; Marino Šišmanović

 

U Sinju su proglašeni kapetani najboljih ekipa koje na osnovu rezultata iz Zagreba i Sinja možemo prijaviti na svjetsko natjecanje u Nagoyu ako za to budu osigurana sredstava.

U kategoriji Soccer Open League prijavila se samo jedna ekipa, pa se ova ekipa mora dokazati na međunarodnim natjecanjima u Austriji i Slovačkoj da bi je prijavili na natjecanje u Japan.

Sinj 2017

 

UKUPNI POBJEDNICI U SEZONI 2016/2017 SU:

 

kategorija: RESCUE LINE

■  ŽICE I ŽARULJICE > I OŠ Dugave > Domagoj Premec, mentor >

Grgur Premec, kapetan

 

kategorija: RESCUE MAZE

■  HRVATSKI ROBOTIČKI SAVEZ > Robofreak i HDR > Zoran Pribičević, mentor >

Matej Novosad, kapetan

 

kategorija: SOCCER LIGHT PRIMARY     

■  CRO ADRIATIC > Udruga mladih robotičara > Zoran Vukić, mentor >

Antonio Nikolić, kapetan

 

kategorija: SOCCER LIGHT SECONDARY                                                             

■  ŠKOLSKA  KNJIGA > Robofreak i HDR > Zoran Pribičević, mentor >

Roko Parać, kapetan

 

kategorija: ON STAGE PRIMARY              

■  ROCKY > Robofreak > Ivica Kolarić, mentor

Martin Peček, kapetan

 

kategorija: ON STAGE SECONDARY        

■  ZAGORSKI DANCERI > I OŠ Varaždin > Ivica Kolarić, mentor

Nera Kuzminski, kapetan

 

kategorija: CO SPACE PRIMARY

■  CROTWINS > RIK Nuštar i OS Zrinskih Nuštar > Mirko Janjić, mentor

Ivan Janjić, kapetan

 

kategorija: CO SPACE SECONDARY        

■  CONNECT IT JUNIOR > Srednja škola Ludbreg > Željko Posavec, mentor

Antonio Vlahović, kapetan

 

Galerija slika s natjecanja:


{phocagallery view=category|categoryid=38|limitstart=0|limitcount=20|enableswitch=1}

 

 

Podijeli
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *