supetar-2015-13.kolo Hrvatske lige robotičara HRS-a – RoboCup Junior Supetar Open 2015.

3.kolo Hrvatske lige robotičara održano je u subotu, 21.3.2015. u dvorani hotela „Svpetrvs“ u Supetru, od 9:00 do 19:00 sati. Smijeh, druženje i pozitivna energija osjećala se u svakom trenutku i u svakom dijelu dvorane.

Organizator ovog natjecanja je Hrvatski robotički savez u suradnji sa klubom mladih tehničara „Sveti Petar“ koji djeluje pri OŠ Supetar. Suorganizatori ovog natjecanja bili su HZTK, Grad Supetar i Turistička zajednica Supetar.

Vremenik

Petak , 20.3.

  • 14:00 okupljanje natjecatelja i mentora pred hotelom
  • 17:00 izvlačenje startnih brojeva
  • 18:00 zakuska za sve sudionike i druženje do 23:00 sata.

Subota, 21.3.
Program natjecanja – 3.kolo Hrvatske lige robotičara u Supetru, 21.3.2015.

  • 9:00 Okupljanje sudionika, vježbe na arenama
  • 9:30 Predstavlanje sudaca, zaduženih u organizaciji
  • 10:30 Svečano otvaranje natjecanja
    Himna
    Ciciljana – dječja plesna skupina
    Srednjoškolski band
    Pozdravni govori
  • 11:00 Prvi krug natjecanja
  • 14:00 do 15:00 RUČAK
  • 15:30 Drugi krug natjecanja
  • 18:30 Obrada rezultata + srednjoškolski band
  • 19:00 Proglašenje pobjednika

Nedjelja, 22.3.

  • 9:00 obilazak Brača – zavičajni muzej otoka Brača u Škripu, kamenoklesarska škola u Pučišću, ručak u Nerežišćima
  • 15:30 povratak

Na natjecanju je sudjelovalo 50 ekipa, 139 natjecatelja osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta iz Hrvatske i Slovenije u pratnji svojih mentora.

Učenici su se natjecali u više kategorija:

  • Rescue A (Primary i Secondary)
  • Rescue B
  • RoboDance (Primary i Secondary)
  • RoboSoccer (Primary i Secondary)
  • Rezultati natjecanja RoboCup Open Supetar 2015

supetar-2015-2Rescue A Primary
1. Traktor Tom – Janko Pribičević
2. Dubrava – Marko Pongrac, Karlo Varga
3. Lovrak – Jurica Jerinić, Matej Tomić

 

supetar-2015-3Rescue A Secondary
1. Ex Cesarići – Andro Katanec, Beti Tedeško
2. Školska knjiga – Matko Pribičević
3. High voltage – Dorian Janžetić, Bruno Mastelić

 

supetar-2015-4Rescue B
1. Croatian Robotic Association – Ivan Kolarić, Janko Pribičević
2. Prosječni miočani – Matej Novosad, Roko Parać
3. Autobots – Karlo Krilanović, Martin Kuzman

 

supetar-2015-5RoboDance Primary
1. Dica s pjace – Tonko Bunčuga, Juraj Fran Jendek, Jelena Mijalić, Antun Ostojić
2. Robobistrići – Matej Čavlović, David Grgić, Filip Muraja, Ena Đurić, Nikolina Italo
3. RIKDance – Leon Stjepan Uroić, Ivan Cepanec, Fran Mlinac, Lucija Uroić, Jelena Cepanec

RoboDance Secondary
1. Mojo Jojo Sokoli – Niko Ivezić, Tomaž Šešerko, Tadej Vidovič, Aljaž Šešo
2. Forani – Zoa Abdulmar, Hanna Claudius Brakus, Manuel Rajić
3. Boduli – Ante Kraljević, Stela Marinković, Kate Pavišić, Ana Pina Marinković

supetar-2015-6RoboSoccer Primary & Secondary
1. Mojo Jojo Sokoli – Niko Ivezić, Tomaž Šešerko, Tadej Vidovič, Aljaž Šešo
2. Cveteki – Sven Vojnović, Noa Šoić
3. Balls of Destiny – Filip Kuzminski, Matko Pribičević, Josip Skender

 

Osim službenog dijela natjecanja organizirano je natjecanje za „ najfora robota“. Najviše lajkova imala je ekipa Plavi Jadran – Sara Žaknić, Frane Radić, Luna Jerčić, Piera Marinković.

Najbolji su osim pehara i diploma dobili i nagrade od Didakte i Školske knjige.
Natjecanje je dobro medijski popraćeno prije i poslije natjecanja kroz novinske članke u Slobodnoj Dalmaciji.
Članak u Slobodnoj Dalmaciji 

U organizaciji ispred Hrvatskog robotičkog saveza sudjelovali su Ivica Kolarić, Jelka Hrnjić, Katija Barbić, Lucija Špacal, Zoran Vukić, Svjetlana Seljanec Savković, Đula Nađ, Džerladina Kuzminski i Pero Dobrić.
Na lokalnoj razini za rezervaciju dvorane, organiziranje besplatnog smještaja za 150 sudionika, izradu plakata i pokala, organiziranje izleta pobrinule su se Slavica Pavišić i Danica Plastić.
Izvješće u pdf formatu

Za Hrvatski robotički savez
Jelka Hrnjić, prof.

Podijeli
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *