HRVATSKI ROBOTIČKI SAVEZ

English

U Sinju je održano 2.kolo Hrvatske lige robotičara-HROBOS-a na kojem je sudjelovalo oko 220 učenika u 11 različitih kategorija.

Natjecanje je održano pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović i predsjednika Hrvatskog sabora Bože Petrova a organizatori  su  Hrvatski robotički savez i Hrvatsko društvo za robotiku uz potporu Hrvatske zajednice tehničke kulture , a natjecalo se 220 učenika osnovnih i srednjih škola, koji su bili podijeljeni u 110 ekipa.

Sinj 2017 

Natjecanje su podržali: Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, Ministarstvo obrane, Ministarstvo turizma, Sveučilište u Splitu, Sveučilište u Zagrebu, Grad Zagreb i Alkarsko društvo Sinj.

Naši mladi robotičari  na svjetskim natjecanjima predstavljaju hrvatsko znanje i kulturu, a njihov potencijal najbolje otkriva podatak da su na lanjskom svjetskom natjecanju RoboCup u Leipzigu osvojili 11 medalja i priznanja te bili ispred tehnološki naprednijih i ekonomski razvijenijih zemalja.

Sudionike natjecanja su pozdravili, župan SDŽ, Zlatko Ževrnja, povjerenik grada Sinja, Igor Vidalina, uime Ministarstva znanosti i obrazovanja  Momir Karin te uime Ministarstva obrane brigadir Podrug. Grad Zagreb predstavljao je Josip Bećo Vučković, a natjecanje je svečano otvorio u ime predsjednika Hrvatskog Sabora, saborski zastupnik Miro Bulj. Program otvorenja natjecanja je obogaćen nastupom klape Sinj, a zapažen je bio i nastup Sinjskih mažoretkinja.

Natjecanje je održano u Sinj, gradu vitezova i alkara jer je viteška igra "robotička alka" – simbol hrvatske pobjede i spajanja suvremenosti s hrvatskom tradicijom, koja će na Svjetskom prvenstvu mladih robotičara u Japanu biti predstavljena cijelom svijetu. Najbolji u ovom natjecanju  predstavljati će Hrvatsku potkraj srpnja na RoboCup Junior 2017 u Nagoyi (Japan). 

Natjecanja u devet kategorija održavala su se po pravilima svjetske RoboCup organizacije, a deseta kategorija je bila namijenjena stvaranju robotičkog podmlatka – Recue Line Beginner. 

Jedanaesta, posebna, disciplina odvijala se u kategoriji ‘Robotička alka’ i pobudila je veliko zanimanje prisutnih, a u njoj se natjecalo 40-ak djece s područja Sinja i okolice.

Rezultati natjecanja:

 

■   Kategorija: ROBOTIČKA ALKA

1. Zajednica tehničke kulture Karlovac > Suzana Šnajdar, mentor

Dominik Topić, alkar

2. OŠ Ivana Mažuranića Obrovac Sinjski > Stipe Radić, mentor

Marko Jurela, alkar

3. II jezična gimnazija Split > Branko Čatipović, mentor

Toma Čatipović, alkar

 

■   Kategorija: RESCUE Line Beginner

1. Robo Koprivnica > OŠ Antun Nemčić Gostovinski > Mario Perković, mentor >

natjecatelji: Gregor Gašparić; Maksimiljan Perković                                                       

2. TeFi > OŠ A. N. Gostovinski > Ivana Petričević, mentor >

natjecatelji: Teo Kežman; Filip Petričević                                                                               

3. TOYOTA > O.Š. Antun Nemčić Gostovinski Koprivnica > Berislav Kovač, mentor >

natjecatelji: Luka Cuković; Marko Kovač; Matija Bogomolec

 

■   Kategorija: RESCUE LINE

1. Žice i žaruljice > I OŠ Dugave > Domagoj Premec, mentor >

natjecatelj: Grgur Premec

2. Noa > I.OŠ Varaždin > Ivan Kolarić, mentor >

natjecatelj: Noa Šoić

3. Sven > I.OŠ Varaždin> Ivan Kolarić, mentor >

natjecatelj: Sven Vojnović

 

■   Kategorija: RESCUE MAZE

1. Hrvatski robotički savez > Robofreak i Hrvatsko društvo za robotiku > Zoran Pribičević, mentor         

natjecatelji: Matej Novosad; Janko Pribičević; Ines Kušen

2. Lisica > Robofreak i Hrvatsko društvo za robotiku > Zoran Pribičević, mentor

natjecatelj: Dinko Pribičević                                                                                                             

3. CWETEKI > I.OŠ Varaždin > Ivan Kolarić, mentor >

natjecatelj: Sven Vojnović

 

■   Kategorija: SOCCER LIGHT SECONDARY

1. Školska  knjiga > Robofreak i HDR > Zoran Pribičević, mentor

natjecatelji: Roko Parać, Matko Pribičević, Branimir Ćaran, Andro Katanec, Petar Slaviček

2. Last minute > Udruga za robotiku, Split > Frane Drnas, mentor

natjecatelji: Darijan Gudelj; Ivan Govorko; Josip Đipalo                         

 

■   Kategorija: SOCCER LIGHT PRIMARY

1. Cro Adriatic > Udruga mladih robotičara > Zoran Vukić, mentor

natjecatelji: Antonio Nikolić; Paško Zekić

2. Cveteki > Robofreak > Ivan Kolarić, mentor

natjecatelj: Noa Šoić                                                                                                                                                                                   

 

■   Kategorija: ON STAGE PRIMARY

1. Rocky > Robofreak > Ivica Kolarić, mentor                                               

natjecatelji: Martin Peček; Borna Svržnjak

2. RoboMasters > OŠ Dobriše Cesarića, Zagreb > Karmen Kos, mentor

natjecatelji: Goran Vukmanović; Ivan Matošević

3. Komesari > Hrvatsko društvo za robotiku > Ivica Kolarić, mentor

natjecatelji: Bruno Perec; Fran Bujan

 

■   Kategorija: ON STAGE SECONDARY

1. Zagorski Danceri > I OŠ Varaždin > Ivica Kolarić, mentor

natjecatelji: Nera Kuzminski; Ana Klarić; Nika Vinković; Pavao Želimorski

2. SŠ Bol > Lucija Špacal > Ante Kraljević, mentor

natjecatelji: Kate Pavišić; Nicol Lovrić; Lucija Ivičić; Frane Radić

3. Boduli > OŠ Bol > Lucija Špacal, mentor

natjecatelji: Marija Karninčić; Mia Pivčević; Leon Lisičar; Franko Karmelić; Petra Soljačić

 

■   Kategorija: CO SPACE PRIMARY

1. BiFtech-2 > OŠ Ludina > Damir Belavić, mentor

natjecatelj: Bruno Pernar                                                                                                                                                          

2. Connect IT junior > Connect IT udruga za razvoj ICT < Mladen Sudar, mentor

natjecatelji: Roko Lukenda; Josip Boroz; Ina Sudar; Rea Sudar

3. CroTwins > RIK Nuštar i OS Zrinskih Nuštar > Mirko Janjić, mentor

natjecatelji: Ivan Janjić; Lucija Janjić                                                                     

 

■   Kategorija: CO SPACE SECONDARY

1. CroSpace Team > Hrvatsko društvo za robotiku > Željka Davosir Klarić, mentor

natjecatelj: Marko Pongrac                                                                                         

2. Ducati komponenti > Srednja škola Ludbreg > Željko Posavec, mentor                                              

natjecatelj: Antonio Vlahović                                                                                     

3. Connect IT Team > Connect IT usruga za razvoj ICT > Ognjen Petrović, mentor

natjecatelji: Pavo Matanović; Kristian Ivanković; Marino Šišmanović

 

U Sinju su proglašeni kapetani najboljih ekipa koje na osnovu rezultata iz Zagreba i Sinja možemo prijaviti na svjetsko natjecanje u Nagoyu ako za to budu osigurana sredstava.

U kategoriji Soccer Open League prijavila se samo jedna ekipa, pa se ova ekipa mora dokazati na međunarodnim natjecanjima u Austriji i Slovačkoj da bi je prijavili na natjecanje u Japan.

Sinj 2017

 

UKUPNI POBJEDNICI U SEZONI 2016/2017 SU:

 

kategorija: RESCUE LINE

■  ŽICE I ŽARULJICE > I OŠ Dugave > Domagoj Premec, mentor >

Grgur Premec, kapetan

 

kategorija: RESCUE MAZE

■  HRVATSKI ROBOTIČKI SAVEZ > Robofreak i HDR > Zoran Pribičević, mentor >

Matej Novosad, kapetan

 

kategorija: SOCCER LIGHT PRIMARY     

■  CRO ADRIATIC > Udruga mladih robotičara > Zoran Vukić, mentor >

Antonio Nikolić, kapetan

 

kategorija: SOCCER LIGHT SECONDARY                                                             

■  ŠKOLSKA  KNJIGA > Robofreak i HDR > Zoran Pribičević, mentor >

Roko Parać, kapetan

 

kategorija: ON STAGE PRIMARY              

■  ROCKY > Robofreak > Ivica Kolarić, mentor

Martin Peček, kapetan

 

kategorija: ON STAGE SECONDARY        

■  ZAGORSKI DANCERI > I OŠ Varaždin > Ivica Kolarić, mentor

Nera Kuzminski, kapetan

 

kategorija: CO SPACE PRIMARY

■  CROTWINS > RIK Nuštar i OS Zrinskih Nuštar > Mirko Janjić, mentor

Ivan Janjić, kapetan

 

kategorija: CO SPACE SECONDARY        

■  CONNECT IT JUNIOR > Srednja škola Ludbreg > Željko Posavec, mentor

Antonio Vlahović, kapetan

 

Galerija slika s natjecanja:


Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017
Sinj 2017
Sinj 2017 Sinj 2017

 

 

Facebook page

HROBOS

Hrvatski robotički savez (HROBOS)
Dalmatinska 12, 10000 Zagreb, Croatia
IBAN: HR6723600001102334324
OIB: 35414990068
Tel: 01 4847 556
Fax: 01 4848 758
Mob: 098 95 73 225
Email:hroboszg@gmail.com

Predsjednik:
dr.sc. Ana Sović Kržić

Tajnik:
Željko KrnjajićWeb:
Željko Krnjajić

HZTK-logo

Stranice HRS koriste kolaćiće za upravljanje autentifikacijom,navigacijom, i ostalim funkcijama. Korištenjem ovih stranica, prihvaćate kolačiće koje stranica pohranjuje na vaše računalo.

Vidi policu privatnosti stranice

Dokumenti EU direktive o e-Privatnosti

Odbili ste kolačiće. Odluku možete promijeniti.

Dopustili ste da kolačići budu pohranjeni na vaše računalo. Ovu odluku možete promijeniti.